Багато хто вважає роботу бухгалтера рутинною і нудною. Суцільні цифри, постійно повторювані операції, відсутність творчості. Але ставши практикуючим бухгалтером, ваша думка може кардинально змінитися!

Отже, в роботі практикуючих бухгалтерів є безліч плюсів, а саме 

Розвивається логічне мислення. Японські кросворди і ребуси «відпочивають» у порівнянні з формуванням проводок! І якщо перше — хобі, то в роботі вміння правильно все «пов’язати» дуже високо цінується. Звичайно, з часом перестаєш замислюватися про те, як і чому обираєш той чи інший рахунок, діючи «на автоматі».

Виробляються навички. Повторювання — мати навчання. І те, що спочатку робилося важко, після кількох спроб займає зовсім небагато часу. За рахунок цього в робочому дні можна викроїти час для відпочинку та самоосвіти.

Поліпшується самодисципліна. У бухгалтерії важлива будь-яка дрібниця, будь-яка деталь. Мимоволі звикаєш робити все ретельно і на совість. Усе має сходитись «копійка в копійку. Прийнявши цю установку як даність, починаєш ретельніше планувати і контролювати й особистий бюджет, що утримує від непродуманих витрат.

Постійний потік нової інформації. Якщо ви «дружите» з цифрами, за сухими документами та звітами можна побачити цікаву картину ведення бізнесу. Адже всі господарські операції фірми «проходять» через руки бухгалтера. Чоловік, схильний до аналізу, може відстежити по бухгалтерії ефективність управлінських рішень керівництва. Бухгалтер бачить, наскільки прибуткова фірма. Для нього не буде сюрпризом звістку про закриття компанії або скорочення штату, тому можна встигнути підготуватися і вчасно змінити роботу. Крім того, сучасне життя вимагає від бухгалтера гнучкості і постійного підвищення кваліфікації. На цій посаді доводиться постійно вчитися, тому що змінюється законодавство, з’являються нові інструменти, програми та технології. Загалом, нудьгувати не доводиться.

Стабільність. По-перше, приблизний обсяг роботи заздалегідь відомий і піддається плануванню. Зрідка доводиться робити щось «на вчора». По-друге, попит на фахівців завжди залишається високим. Навіть у 40-50 років бухгалтеру не загрожує відмова на новій вакансії. Навпаки, досвід завжди працює на Вас.

Спілкування. Бухгалтеру доводиться мати справу з безліччю людей. Виробляється впевненість у собі, вміння говорити «ні», наполягати на своєму і знаходити підхід до різних співрозмовників.

Влада. Ви маєте право вимагати звіт навіть у керівництва фірми. А прості співробітники будуть зацікавлені в гарних відносинах із Вами — від вас багато залежить. Наприклад, чи вчасно сплачені рахунки, видана зарплата і т.д.

Можливість працювати на себе. Зараз багато невеликиї компаній віддають ведення бухгалтерії «на сторону». Ставши гарним фахівцем, Ви можете взяти на обслуговування одну або декілька фірм. При цьому Ви будете самі розпоряджатися своїм часом, тай і дохід зросте. А якщо замислитеся про відкриття власного бізнесу, бухгалтерські тонкощі не будуть для Вас «темним лісом».

Колектив кафедри обліку і оподаткування« Повернутися